Persvoorstelling van wielerteam 'Het Vliegend Wiel'

Op vrijdag 27 december werd in taverne Brazzaville het nieuwe wielerteam ‘Het Vliegend Wiel’ voorgesteld.  Het wielerteam ‘Het Vliegend Wiel’ zal zich voornamelijk concentreren op zijn jeugdwerking.  Zo zijn er momenteel in totaal 9 jeugdrennertjes, die in de kleuren van deze ploeg aan de start zullen komen.  De ploeg bestaat uit 7 miniemen (- 12-jarigen) en 2 aspiranten (12 tem 14 jarigen).  Daarnaast zijn er ook 5 renners met een mastervergunning.  Deze renners zullen zelf ook een, al dan niet beperkt, programma afwerken en daarnaast ook instaan voor de begeleiding van de jeugdrenners.

Op vrijdag 27 december werd in taverne Brazzaville het nieuwe wielerteam ‘Het Vliegend Wiel’ voorgesteld.  Het wielerteam ‘Het Vliegend Wiel’ zal zich voornamelijk concentreren op zijn jeugdwerking.  Zo zijn er momenteel in totaal 9 jeugdrennertjes, die in de kleuren van deze ploeg aan de start zullen komen.  De ploeg bestaat uit 7 miniemen (- 12-jarigen) en 2 aspiranten (12 tem 14 jarigen).  Daarnaast zijn er ook 5 renners met een mastervergunning.  Deze renners zullen zelf ook een, al dan niet beperkt, programma afwerken en daarnaast ook instaan voor de begeleiding van de jeugdrenners.

De belangrijkste doelstelling van deze wielerploeg is kinderen laten genieten van de wielersport, dit zonder druk en hoge verwachtingen.  We zullen op het einde van het seizoen tevreden zijn als onze kinderen vrienden geworden zijn, die veel hebben gefietst, maar nog meer hebben gelachen.

We zullen wekelijkse groepstrainingen organiseren, maar zullen ook zeker heel wat tijd maken om kinderen individueel te begeleiden.  Daarnaast gaan we onze kinderen ook op een speelse manier leren om zelf te werken aan hun fiets.

 

Interview met voorzitter Filip Apers


Wat maakt sportcomité Het Vliegend Wiel Klein-Sinaai zo succesrijk?
Eigenlijk hebben wij dit te danken aan 2 elementen:

1.       Wij hebben binnen ons bestuur een perfecte mix van enerzijds oudere en zeer ervaren leden en anderzijds gedreven en zeer enthousiaste jongeren, dit alles overgoten met VRIENDSCHAP en PASSIE !!
Zo hebben wij voor 2014 opnieuw een kandidaat bestuurslid.

2.       Onze sponsorwerking, wij houden onze sponsors gedurende het jaar op de hoogte van het reilen en zeilen binnen onze vereniging.
Aankondigingen van onze wedstrijden, doortochten van wedstrijden, uitslagen, persberichten,…. Wij doen dit al enkele jaren en krijgen hier steeds positieve reacties op van onze sponsors.

Waarom is er een opening gemaakt naar een wielerteam onder Het Vliegend Wiel? Waarom specifiek miniemen?

Wij dragen al jaren de jeugd een warm hart toe, dit kan je zien in het verleden van onze organisaties.
De afgelopen 2 jaar hebben wij zelf echt kunnen kennismaken met het organiseren van miniemenwedstrijden, zo hoorden we links en rechts al eens wat kritieken.
Nu blijkt er toch een vraag te zijn, vooral van ouders en rennertjes,  naar een wielerteam waar geen prestatiedruk of verplichtingen aan verbonden zijn.
Daar Evy reeds bestuurslid is bij ons, en haar kinderen Estée en Marius reeds koersten bij de miniemen, was de keuze snel gemaakt.

Wat zijn de verwachtingen van jou als voorzitter en woordvoerder van Het Vliegend Wiel ten opzichte van het wielerteam?
Mijn verwachting is vooral dat deze jongens en meisjes plezier beleven aan de wielersport en dat zij en hun ouders een hechte vriendengroep worden.

Welke wedstrijden zal Het Vliegend Wiel komend jaar organiseren?
Wij hebben voor het seizoen 2014 volgende wedstrijden op het programma staan:

Zaterdag 22 maart: Dames nieuwelingen en dames junioren.
Zaterdag 7 juni: Nieuwelingen (Stekene)
Zaterdag 9 augustus: Elite z/c en beloften (Kemzeke Tromp)
Zondag 31 augustus: Miniemen en aspiranten (Industriepark Stekene)
Zaterdag 13 september: Miniemen
Zondag 14 september: Elite z/c en beloften

Wat is de ambitie op lange termijn van met wielerteam?
Onze ambitie blijft het behouden van onze wedstrijden tijdens de kermissen in Klein-Sinaai en onze nevenorganisaties in groot-Stekene.
Wat het wielerteam betreft gaan wij in eerste instantie kijken dat alles zo goed mogelijk loopt. Toekomst gezien zien we wel welke kant we uitgaan.

© 2019 Tony De Wilde. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.